Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.privilegio.na-zalozyc.szczytno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.vicus.na-zalozyc.szczytno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.na-zalozyc.szczytno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Valentin_Gomez_(desambiguacion) A_36_Halcón Cistus_ladanifer_f_albiflorus Chorea_sancti_viti Cirugia_de_reasignacion_de_genero Vuisternens_devant_Romont Alba_de_Berlín Albert_Samuel_Gatschet Clastopus_bicolor Valle_de_Sonoma_(AVA) Virginia_(Lempira) Concejo_de_Gordon Wellington_(Kentucky) Xalaú Chthonius_apollinis Ciclo_del_ácido_cítrico Acanthopleura_granulata William_L._Dayton Verderel_les_Sauqueuse Yuksporita When_It's_All_Over_We_Still_Have_to_Clear_Up Chimenea_de_la_central_termica_de_La_Misericordia Walk_on_the_Wild_Side_(canción) Valor_propedéutico_del_esperanto Cohors_I_Lemavorum_civium_romanorum Chelsea_Staub Vénus_Khoury-Ghata Walshville_(Illinois) Aeropuerto_de_venecia Venetia Compañía_del_Ferrocarril_de_Madrid_a_Zaragoza_y_Alicante Ag_11 Academie_des_beaux_arts Charles_Lamb Wiimando Vía_Colectora_Cuenca-Puerto_Inca Coche_de_niño Coliseo_Cubierto_Álvaro_Sánchez_Silva Club_Centro_Deportivo_Municipal_De_Huamanga Al-Jebel,_Al-Reeh_y_Al-Med Comarca_de_finisterre Condado_de_San_Javier Ae_larissa Videocaset Web2py Warren_Penns Club_de_Futbol_Vilanova_i_la_Geltru Chema_Mendez Acido_clavulanico Comarca_de_la_Sierra_Sur_de_Jaen Contador_web Christ's_College Afrixalus_fornasinii WP:T Ciclohexanol

html map