Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Arroyo_Pablo_Perez Halo_galactico HMS_Victory_(desambiguacion) Heroes_(serie_de_television) Montreuil_des_Landes Hármas-Koros Ministro_de_la_Mujer_y_Desarrollo_Social_del_Perú Arnaldo_de_Castro_Nogueira Hermann_Meusel Antogny-le-Tillac Apple_Public_Source_License Montreal_du-Gers Huehuetlán_el_Grande Antifa Huracan_Stan Atriplex_patula_var._triangularis Hierodula_kapaurana Idioma_creole Ashland Harry_Potter_y_la_Camara_de_los_Secretos Apache_http_server Grigori_Sokólnikov Motion_Blur Hermann_Hoefle Mitsuhirato Miquel_dels_Sants_Oliver_i_Tolra AtheOS Anemonastrum_brevipedunculatum Atkinson_(Nebraska) Arbutus_vulgaris IIª_Brigada_Aérea_de_Parana ISO_DIS_639-3 Asnières-sur-Saône Angraecum_apiculatum Aragón_(petrolero) Armando_da_silva_carvalho Avistamiento_de_Cetáceos Anales_de_la_Academia_de_Ciencias_Medicas Hipología Mulloidichthys_pfluegeri Monomma_prolatum Avenida_Church_(línea_Brighton) Montes_Dangrek Hilario_Velasco Horacio_Hornblower Historia_del_Real_Club_Deportivo_de_La_Coruña._2005_a_2010._La_Tercera_Lección. Motin_de_esquilache Antoni_Perez_Simo Arteria_mesenterica_inferior Arte_ingenuo Arroyo_del_Medio_(Misiones) Hermanos_Nino Arte_románico_en_Segovia Arigato_Service Iban_Mayo

html map