Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tarzan_y_el_Leon_Dorado_(pelicula) Sencillo_en_cd Suenos_En_Transito_(álbum) Saint_Jean-du-Thenney São_Martinho_de_Alvito Saint_Clement_de_Rivière Sufismo_en_Espana Stanislavski South_Jacksonville Sonata_K._1_Scarlatti Tarhuna Sergio_Armin_Vásquez_Munoz Samoyedos Theodore_D_A_Cockerell San_Cristobal_(El_Bosco) St_Paul_Public_Library Shokugeki_no_Sōma Terje_Hakonsen Test_Act Tragedia_de_Hillsborough Shelter_Valley The_Residents Segunda_Regional_B_de_Aragon Sgt_Kirk Saint_Jean_Poutge Selección_de_fútbol_de_Ucrania Teatro_Nacional_de_Venezuela Salome_(película) Sustentacion Terremoto_de_Mayo T._rex Sergéi_Ivanov Salutatio_matutina Secuela_(arte) Siddhartha_Gautama Telemark_(esqui) Selección_serbio_montenegrina_de_fútbol Trab._Mus._Comercial_Venezuela Seleccion_de_fútbol_playa_de_Espana Teófilo_Álvarez So_166 Toyō_Itō San_Jose_Clash Steve_Logan The_Huffington_Post Scorpiurus_echinatus_raza_subvillosus Samudaripen Sara_Alvarez_Menendez SagDEG Tipper_gore Santa_Silvia Shokuiku Tele_Uno Singin'_in_the_rain_(pelicula_de_1952) Tecnica_Izanagi

html map