Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.privilegio.ten-szacunek.swidnica.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.salutis.ten-szacunek.swidnica.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.ten-szacunek.swidnica.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Vizcondado_de_Valderro Ajax_radians Condado_de_Sclafani Cofradia_de_Nuestro_Padre_Jesús_Resucitado_y_Maria_Santisima_de_la_Alegria_(Valladolid) Acrocomia_hospes Vértigo_(De_entre_los_muertos) Wiedmannia Ciminalis_clusii Acer_opalus_subsp._opalus Van_Halen_(album) Cincuenta_y_cinco_dias_en_Pekin ARC_Cartagena_De_Indias_(BM_161) Wilhelm_Meyer_Lutz Color_Vision_Canal_9 Agente_patógeno Clase_Borey Chilcon Agustin_Alezzo White_Ribbon_Cup Col·lectius_de_Treballadors Acompañame Coll._Pl. Constitucion_Politica_de_los_Estados_Unidos_Mexicanos_de_1917 Wellington_(Nevada) Condado_de_McCormick Warner_Bros_Studios Yevgueni_Yakovlevich_Perepiolkin Zulema_Fuentes-Pila Charlottesville Wotton-under-Edge Valparaiso_Ferroviarios Club_Deportivo_La_Equidad_Seguros Colonia_Victrix_Julia_Lépida Congregación_del_Espíritu_Santo Aldi Yujari_Askipara Vishnu_purana Comburente Ventriculo_izquierdo Al-Hakam_I Complot_de_noviembre_de_1936 Clematis_bicolor Consejo_revolucionario_del_gobierno Visitandine Charles_Manson Aeropuerto_de_Madrid_-_Cuatro_Vientos Conagua Yiotish_Veda Vilfa_compressa Visual_Entidad_de_Gestion_de_Artistas_Plasticos Vértigo_en_la_calle Aguilar_de_la_frontera Control_de_Natalidad Volver_(canal_de_TV) Cloruro_de_alilo

html map