Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.annos.na-problem.mielec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.artis.na-problem.mielec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.credo.na-problem.mielec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Obix_lenguaje_de_programación Nacionalista_catalán Platanus_×_vulgaris O_N.U. Osvaldo_Dragún Pantano_de_Alqueva Oisemont Natalia_Zeta Negro_(desambiguación) Panzerabwehrhunde Nihal_Atsız Phyllotreta_cleomica Peninsula_de_Hardy Poltava_(1911) Nicomachus Paso_del_Brenner Organización_Marxista–Leninista_de_España Paula_Frassinetti Potamosiren Paseo_San_Josemaría_Escrivá_de_Balaguer Pappo's_Blues Partido_Politico Oliveiro_Jesús_Álvarez_Gonzalez Mysoria Neotinea_tridentata_ssp_conica Portafolios Poicephalus_rufiventris Mío_(canción) Muzquiz_(estación) Número_(gramática) Pantaleón_(rey) Oficina_de_las_Naciones_Unidas_de_Asuntos_del_Espacio_Ultraterrestre One_Krab's_Trash Osvaldo_Cori Parque_nacional_Gargantas_del_Rio_Negro Peugeot_407_Coupe Poropuntius_opisthoptera Población_(sociologia) Platycycla_deruta National_institute_of_dramatic_art Pablo_Alejandro_Migliore Namacodon Pluk Nomen_(Antiguo_Egipto) Método_ABC Nathan_Healey Pistola_semiautomatica Out_In_L.A._(canción_de_Red_Hot_Chili_Peppers) Petrola Pirámide_de_Saujet_el_Meitin Natacion_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Atenas_2004_-_Estilo_espalda_200m_femenino Omnia_sunt_communia! Pajaro_moscón Osvaldo_Pacheco_(actor) Orchid_Digest._(Orchid_Society_of_California)

html map