Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pango Partido_Socialista_Catalan Oficina_de_Aduanas_y_Proteccion_Fronteriza_de_Estados_Unidos Pintura_decimonónica_de_Francia Narsenga Peró Palmares_de_Universidad_Católica Papuaea Pilar_Brescia_Álvarez Ofrenda_de_flores_a_la_Virgen_del_Pilar My_Darling_Clementine Plató_agrícola Obra_dramatica Políticamente_correcto Odonteus_gandhara Palacio_de_Ebenthal Panyabí Palazzo_Colonna PNY_Technologies Neoaristotelismo Peponocephala Phalaridoideae Norma_linguística Pazo_dos_Deportes_Paco_Paz Porsche_961 Nuevo_Catalogo_General_Revisado Oreoschimperella Paro_respiratorio Natalie_Whitford_Uhl Othman_el_gnaoui Museo_de_Arte_Contemporáneo_Sofía_Imber Partula_cuneata Nacionalismo_andaluz Ojo_con_clase Pajares_de_los_oteros Nicolas_Redondo_Urbieta Natación_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Atenas_2004_-_Cuatro_estilos_200m_femenino My_Humps Película_argentina Pokémon:_los_viajes_Johto Once_TV_Mexico Perico_de_siete_colores Pilocereus_nobilis Partula_umbilicata Pellas New_Haven_(condado_de_Adams,_Wisconsin) Nevasca Número_de_Stokes Paul_Delos_Boyer Partición_de_un_intervalo Original_Sin_The_Story_of_Goddamnit Oscar_Bidegain Ortmannia Partido_Social_Demócrata_(México) Necrolosfoscopía

html map