Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.dolnoslaskie.hektor-kat.net.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.kujawskopomorskie.hektor-kat.net.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.lubelskie.hektor-kat.net.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Joaquin_Dominguez_Bécquer La_costa_mas_lejana L'Hermitière Las_Crónicas_de_Narnia:_El_león,_la_bruja_y_el_armario Juan_Díaz_Martínez Lista_de_capitulos_de_Foyle's_War Internacionalidad Jose_Felipe_Businac_y_Borbon La_invención_de_Morel_(novela) Juan_Yagüe_de_Salas Justo_Arosemena_Lacayo Lincoln_Plantation_(Maine) Jaime_Ostos Jose_Luis_Tejada Les_Molieres Konigstiger Jose_Escolástico_Andrino Langrave José_Antonio_Bottiroli Javier_Jiménez_Martínez Land_Art Leyes_laicas La_clase_de_anatomía_del_Dr._Nicolaes_Tulp Jeronimo_Lorieri Jerome_Pétion_de_Villeneuve Khloe_Alexandra_Kardashian L_A.Garay Krynitzkia Juan_de_beauves Juan_Eduardo_Azzini Lilium_masseyi La_cruz_de_elota Jaime_de_yraolagoitia Kfir Julio_Zamora Khair-ad-Din_Barbarossa Karl_Richter_botánico KAI_KF-X Les_Humanoïdes_associes Johannes_Valentinus_Andreae Lista_de_capítulos_de_Vampire_Knight José_Maria_Mañá Jerbo_de_Egipto J0737-3039 La_comuna_de_paris Isocorteza La_invención_de_Morel_(película) Instituto_de_economía_nacional_de_Turkmenistán Leonel_Durán_(escultor) Isla_de_brownsea Jean_Hélion LAROM Lista_de_capítulos_de_Majin_Tantei_Nōgami_Neuro Leça_F._C. Lengua_yidish

html map