Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ariston.to-cecha.mazury.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.carbone.to-cecha.mazury.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.crede.to-cecha.mazury.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Gifu_Gifu Rhodanthe Turtle_Creek_(Pensilvania) Glaciar_Posadowsky Infierno:_Canto_Vigésimosegundo Gallo_(astrologia) Richard_Hearne Municipio_de_Troy_(condado_de_Renville,_Minnesota) Galeodes_fremitans Museo_Escultor_Antonio_Navarro_Santafe Utricularia_sect._Nelipus Gente_pequeña Rivulus_limoncochae Rodrigo_Rodriguez Reino_de_los_visigodos Iglesia_de_San_Juan_Bautista_(Aguiro) Reville-aux-Bois Función_hiperbólica Universe_(album) Triportheus Geografía_de_Michoacan Ruy_Gómez_de_Silva_principe_de_Éboli Municipio_de_Seventy-Six Rodolfo_II_de_Borgona General_Veers Triatlon_Blanco_de_Reinosa VMware_Inc USS_Nevada_(BB_36) Municipio_de_Bath_(condado_de_Clinton,_Míchigan) Revuelta_de_la_Politécnica_de_Atenas Unidad_del_Cuerpo_Nacional_de_Policia_adscrita_a_la_Comunidad_Autónoma_de_Valenciana Fray_Alonso_de_Santo_Tomás Roberto_Sabatino_López Get_Rich_or_Die_Tryin Resultados_electorales_de_tudela Rufescina Riolunato Roberto_Palazuelos Municipio_Monseñor_Jose_Vicente_de_Unda Globe_(album) Resistência_Nacional_Mocambicana Roger_dommergue_polacco_de_menasce Trillos_cubanos Ron_Underwood Universidad_de_Lyon_I_-_Claude_Bernard Tristan_(actor) Muro_Occidental Fresnena_(Burgos) Iglesia_de_la_Concepcion_(San_Cristobal_de_La_Laguna) Triplex_rydbergii Gobernación_de_Chile_(desambiguación) Témiscouata_sur_le_Lac Rodolfo_Llopis_Ferrandiz Gallifa_(Barcelona) Fumetto_Nero

html map