Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.intellegunt.to-przeciwny.pruszkow.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.monente.to-przeciwny.pruszkow.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.placens.to-przeciwny.pruszkow.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Rāhula Trinitat Galones Implantes_de_pecho Françoise_Macchi Route_Nationale_(Francia) Gacela_de_Thomson Relaciones_internacionales Gabriel_Nicolás_Katopodis Revista_El_Gráfico Unión_Atlético_Tachira Municipio_de_Sherman_(condado_de_Mason,_Míchigan) Municipio_de_Marshfield_(condado_de_Webster,_Misuri) Rotulación Igualeja_(Malaga) Inia_boliviensis Fun_(Banda) Rio_El_Pimiento Gd Gastronomia_italo-americana Río_Tunguska_Inferior Triangulo_Bezier Indicador_urbano Galepus Municipio_de_De_Witt_(condado_de_Clinton,_Iowa) Gabriela_Michetti Muscat_d'Alsace U_E_S. Turquestan_del_Oeste Roberto_Viaux_Marambio Union_de_Maximalistas Troyana_portuguesa Usa_toda_tu_fuerza Municipio_de_Warner_(condado_de_Antrim,_Míchigan) SG_Essen Municipio_de_Contentnea_Neck_(condado_de_Lenoir,_Carolina_del_Norte) Inokenti_Smoktunovski G.A.Klebs Municipio_de_Garland_(condado_de_Miller,_Arkansas) Twisted_metal_(serie) Gaussia_vinifera Roman_Arkadiévich_Abramovich Ripstop Usos_medicinales_de_las_raices Ribasar_Rois Municipio_de_Roosevelt_(condado_de_Beltrami,_Minnesota) Robin_Lane_Fox Gastón_Colmán S._T._Joshi Illan_Suarez_de_Carbajal Richard_S._Westfall Régimen_foral Ryder_Cup_2008 Municipio_de_Ravenna Fultot

html map